Çamaşır Makinenizi Temizleme Zamanı Geldi mi?

Çamaşır Makinenizi Temizleme Zamanı Geldi mi?

Çamaşır makinenizden temizlenmiş giysilerinizi çıkarırken çürük yumurta veya küf kokusuna benzer bir koku alırsanız, bu makinenizi temizleme vaktinin geldiğini gösterir.

Çamaşır Makinesi Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

  • Sirke
  • Karbonat
  • Bir bez(Mümkünse mikrofiber)
  • Çok amaçlı temizleyici

Şimdi Sıradan Başlayalım

Kazanı Boş Halde Çalıştırın

Öncelikle standart bir yıkama yapıyormuş gibi çamaşır makinenizi çalıştırın. En yüksek yük ayarını ve en sıcak su ayarını seçin. Burada özel ayarlar için endişelenmenize gerek yok, sadece kazanı en sıcak ve en büyük miktarda suyla doldurduğunuzdan emin olun.

1.Yöntem:Sirke İle Çamaşır Makinesi Temizliği

Organik ve eski yöntemlerden olan sirke önerilerimizde en başta gelmektedir. Bulunması kolay ve maliyetsizdir.

-Makineniz sıcak suyla dolduğunda kapağı açın ve bir litre sirke ekleyin. Sirke kiri etkili bir şekilde ortadan kaldıracak güvenli ve doğal bir çözümdür.

-Sonra kapağı kapatın ve kapağı yeniden açmadan önce kazanın yaklaşık bir ila iki dakika daha çalışmasına izin verin.

Sirkeyi Bekletin

Yaklaşık bir veya iki dakika sonra kapağı açın. Sirkeyi ve suyu bir saat kadar çamaşır makinesinde bekletin. Makinenizin gerçekten kirli olduğunu düşünüyorsanız daha da uzun süre bekletmenizde fayda olacaktır. Yaklaşık bir saat sonra kapağı kapatın ve yıkama işleminin tamamlanıp suyun boşalmasına izin verin.

2.Yöntem:Karbonat İle Çamaşır Makinesi Temizliği

İlk döngüyü sirke ile tamamladıktan sonra, çamaşır makinesini tekrar sıcak suyla doldurun. Bu sefer sirke yerine bir bardak karbonat kullanın. Karbonat koku giderme konusunda oldukça etkili bir çözümdür. Bu sadece geride kalan sirke kokusunu yok etmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kalan kir kalıntılarını parçalamak ve geride kalan kiri temizlemek için de harika işler ortaya çıkarır.

Bu sefer suyun oturmasını beklemenize gerek yok. Makineyi normal şekilde sıcakken çalıştırın ve tamamen boşalmasına izin verin.

Makine çalışırken, kapak ve yanlar dahil olmak üzere makinenin dışını silmeye odaklanın. Bir mikrofiber bez çoğu iş için iyi sonuç verir, ancak size küçük bir tüyo daha verecek olursak; bir diş fırçası çatlaklara ve makinenizin altına girmek için kullanışlı olabilir.

SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM BIRAK

*