Klozet Kapağı Nasıl Değiştirilir?

Klozet Kapağı Nasıl Değiştirilir?

Herhangi bir nedenle klozet kapağının değiştirilmesi gerekiyorsa bunu rahatlıkla yapabilmeniz için klozet nasıl değiştirilir yazımızı hazırladık. Ama önce yeni klozet kapağını nasıl seçmeniz gerektiğini açıklayalım. Dikkat edeceğiniz nokta yeni klozet kapağının klozetinize uyumlu olmasıdır. Dikdörtgen ve oval olmak üzere iki farklı şekle sahip klozet kapakları farklı desen ve modellerde satılmaktadır. Yeni klozet kapağının menteşe bağlantı şekli (alttan sıkmalı, üstten sıkmalı), menteşe aralığı, iç ve dış genişliklerinin  klozetle uyumlu olması gerekir. Bunu sağlamak için eski klozet kapağınızı şablon alarak ölçüleri rahatlıkla alabilirsiniz. Bu ölçüler ile satıcıdan uygun klozet kapağını satın alabilirsiniz.

Klozet Kapağı Nasıl Değiştirilir?

Eski Klozet Kapağı Nasıl Sökülür?

  • Klozet kapağınız alttan sıkmalı ise alttan menteşe somunlarını sökün ve klozet kapağını yukarı doğru çekerek çıkartın.
  • Üstten sıkmalı ise klozet kapağını açarak yukarı doğru çekerek çıkartın. Tornavida yardımıyla sabitleme vidalarını sökün.
  • Eğer vida ve somunlar paslanma yapmışsa pas sökücü sıkarak sökme işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

Yeni Klozet Kapağı Nasıl Monte Edilir?

  • Üstten sıkmalı klozet kapağını monte ediyorsanız menteşeleri yerine yerleştirin ve vidalarını takarak sabitleyin. Klozet kapağını dik bir şekilde menteşe deliklerine geçirin.
  • Alttan sıkmalı klozet kapağını monte ediyorsanız menteşeleri deliklerinden geçirerek somunlarını alttan sıkarak sabitleyin

SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM BIRAK

*