Sprey Boya İle Mobilyaları Boyama

Sprey Boya İle Mobilyaları Boyama

Eskiyen mobilyalarınızı yeniden renklendirerek hayat verebilirsiniz. Bunun en kolay yolu ise sprey boya kullanmak. Geniş renk yelpazesine sahip boyalardan size uygun rengi seçmekte zorlanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız sprey boyanın markalı olması. Son derece pratik ve ucuz bir yöntemle eskiyen mobilyalarınıza estetik bir dokunuşa hazır mısınız? Sprey boya ile mobilyaları boyama işemi için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli. O halde ihtiyacımız olan malzemeleri listeleyelim:

09.01.2015_2

Sprey Boya İle Mobilyaları Boyama Adımları

  • İşe başlamadan önce maskemizi takalım.
  • Sünger zımpara ile mobilyaların boyanacak yüzeylerini zımparalayın. Zımpara yüzeydeki pürüzleri gidererek daha kusursuz bir yüzeye sahip olacağız.
  • Zımpara işlemini bitirince yüzeydeki tozları fırça yardımıyla temizleyin.
  • Mobilyanıza uygulayacağınız renk ile mobilyanızın eski rengi arasında çok fazla ton farkı varsa astar boya uygulamalısınız. Aksi halde 2-3 kat sprey boya uygulamanız gerekecek. Sprey astar boyayı çalkaladıktan sonra 20-25 cm mesafeden yatay yada dikey yönde uygulayın.
  • Astar boya kuruduktan sonra yüzeyinde oluşan baloncuk ve pürüzler varsa zımpara ile düzleştirin. Fırça yardımıyla yüzeydeki tozları temizlemeyi unutmayın.
  • Seçtiğiniz sprey boyayı iyice çalkalayın ve 20-25 cm mesafeden boyayı dik tutarak yatay yada dikey tek yönlü olarak uygulayın. Bu şekilde boya yüzeyindeki dalgalanmayı önlemiş olursunuz.
  • Sararmaları engellemek için boya kuruduktan sonra sararmaları önlemek için aynı yöntemle sprey vernik uygulayabilirsiniz.

09.01.2015

Yazımızdaki adımları uygulayarak sadece mobilyalarınızı değil kalorifer peteklerini, aynaları ve aklınıza gelen her türlü eşyanıza yeni görünümler kazandırabilirsiniz. Hadi daha ne duruyorsunuz sizin dokunuşunuzla yenilenmeyi bekleyen eşyalarınızı yeniden canlandırın…

Sprey boya ile kalorifer boyama

SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM BIRAK

*