Çelik Evye Temizliği

Çelik Evye Temizliği

Şık tasarımlarıyla dikkat çekici bir güzelliğe sahip olan çelik evyelerin ilk günkü güzelliğini korumanız için çelik evye temizliği yazımızı hazırladık.  Çelik Evye temizliği gerek hijyen açısından gerekse görünüm açısından son derece önemlidir.  Aşağıda belirtilen adımları uygulamanız evyenizin ilk günkü gibi gözükmesini sağlayacaktır.

Çelik Evye Kullanımında Dikkat Edilecekler

  • Temizliğe başlamadan önce eldiven takmanızda yarar var.
  • Çelik çizilebilen bir malzeme olduğu için evyenizi sert cisimlerden koruyun ve sert malzemelerle temizlik yapmayın.
  • Çelik evyeyi kullandıktan sonra oluşan lekeleri silerek suyla durulayın ve kuru bezle ovarak kurulayın. Bunu her seferinde yapmasanızda belli aralıklarla yapmanız lekelerin kalıcı olmasını önler.
  • Çelik kremini yumuşak bir bez ya da sünger yardımıyla evyeye uygulayıp bol su ile durulayarak kurulamanız evyenize eski parlaklığını kazandıracaktır.
  • Duvar kağıdı yapıştırıcıları, gümüş temizleme malzemeleri, asitler ve tuz eriyikleri evye üzerinde iz bırakır bu yüzden bu tür malzemelerin evye ile temasında hemen temizleyerek bol su ile duruladıktan sonra kurulayın.
  • Islak bulaşık teli gibi metal eşyaları uzun süre evye üzerinde bırakılırsa paslanarak evyenizin paslanmış gibi görünmesine neden olur. Bu tarz ürünleri uzun süre evye üzerinde tutmayın.
  • Toz temizlik malzemeleri ve sert yüzeyli temizlik malzemeleri evyenizin çizilmesine yol açar. Bu tarz temizlik malzemelerini kullanmamanızda fayda var.
  • Çelik evyenizin çizilmesi durumunda paslanmaz çeliğin yüzeyinde çok ince bir oksit tabaka oluşarak yüzeyi korozyon ve aşınmalara karşı korur.
  • Çelik evye altındaki kimyasal temizleyicilerin buharı evyeye zarar verebilir. Evye altında bu tür malzemeleri bulundurmayın.

05.01.2016_1

Tuz ve Kireç Lekeleri İçin Çelik Evye Temizliği

Bu tarz lekeleri çıkarmak için leke çıkarmada kullandığınız temizlik malzemelerini kullanın. Kurumuş lekelerde sirke kullanabilirsiniz. Sirkeyi lekeye bir kaç dakika uygulayıp bol su ile durulayın ve kurulayın.

Pas Lekeleri İçin Çelik Evye Temizliği

Döküm kapların evyenin yüzeyinde oluşturduğu pas lekelerini değerli metalleri temizlemede kullanılan temizlik malzemeleri ile temizleyin. Yüzeye polisaj yapan temizlik malzemelerini çok az kullanın. Sadece lekenin olduğu yeri çok özenli bir şekilde ovun. Kanatlı evye veya üste takılan evye kullanıyorsanız evye yüzeyini sürekli olarak boylamasına ovun. Evyenin iç kısmını ise dairesel hareketlerle ovun.

Kir, Yağ, Kahve Ve Çay Lekele İçin Çelik Evye Temizliği

Leke çıkarmak için kullanılan temizlik malzemelerini yumuşak sünger veya bez kullanarak evyenizi silin ve  ılık su ile durulayın. Daha inatçı lekelerde klor içeren temizlik malzemelerini uzun süre temas ettirmeden kullanabilirsiniz.

SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM BIRAK

*