Günümüzün Popüler Ürünü Airfryer Pratikliği

Günümüzün Popüler Ürünü Airfryer Pratikliği

Airfryer, son zamanlarda moda olan popüler bir pişirme aletidir. Yağsız kızartma ve hava fritözü isimleriyle de bilinen airfryer da, normal kızartmalara göre çok az miktarda yağ kullanılır. Buda hem kalori hem de sağlık açısından daha avantajlı bir durumdur.

Airfryer’da;

  1. Et yemekleri, tavuk, balık, ızgara gibi yemekler pişirilebilir.
  2. Patates, sebze kızartması gibi atıştırmalıklar pişirilir.
  3. Izgara yapılabilen tüm sebzeler (mısır, kabak, patlıcan gibi) airfryerda kızartılabilir.
  4. Dondurulmuş gıdalar, çözdürülmeye gerek kalmadan airfryerda pişirilir. Bunun için sıcaklık kontrolü yapmanız yeterlidir.
  5. Ekmek, tart, muffin, pankek gibi hamur işleri de airfryda pişirmeye uygundur.

Airfryer Tarifleri

1-)Patates Kızartması

Patates kızartmasını çok seviyor ama bol bol yağ kullanmak istemiyorsanız az miktarda yağ, bolca patates ve airfryer sayesinde kısa sürede çıtır çıtır olacak patates kızartmaları hazırlayabilirsiniz.

2-)Karnabahar Kızartması

Pratik sebze yemeklerinden karnabaharı airfryer a koymadan önce 3-4 dakika haşlamanızda fayda var. Belli aralıklarla da ters yüz etmeniz daha güzel ve eşit kızarmasına yardımcı olacaktır.

3-)Kruvasan

Milföyle hamuru ile hazırlanan kruvasanlarınızı kendi isteğinize göre(çikolata,fındık kreması), doldurulur. Hava fritözünüzü üzerindeki yönergelere göre ısı ve süresini ayarlayınız. Isınan hazneye yağlı kağıt serdikten sonra kruvasanlarınızı pişirmeye başlayabilirsiniz.

4-)Tavuk Kanat

Kanat kızartmak ocakta olduğunca zor,zahmetli ve etrafı çok kirleten bir işlemdir. Bunu da airfryer da yaparak bu zahmetten kurtulabilirsiniz. Düşük ısıda yavaş yavaş kızartmanızı öneririz.

5-)Kestane

Kestane mevsimi geldiğinde soba aramak yerine çözümü airfryer da bulabilirsiniz.Kestanelerinizi aynı sobada yapacakmış gibi çizip airfryerınıza koyduğunuzda kısa sürede aynı sonucu alabilirsiniz.

SAYFAYI PAYLAŞ

YORUM BIRAK

*